gru 04 2014 Piżamy męskie
Komentarze: 0

Sen kontra moda? O czym warto pamiętać?


 

Moda jest elementem towarzyszącym nam w codziennym życiu, sen natomiast ma na celu regenerowanie ciała, odpoczynek, który pozwala na stawianie czoła kolejnym wyzwaniom, jakie przynosi nam los.


 

Podkoszulki damskie, piżamy męskie, damskie, dziecięce, koszulki do spania, możliwości jest wiele, jednak czym kierować się podczas dobierania nocnych ubrań?

Najważniejsza jest wygoda, materiał, z jakiego koszule i piżamy zostały wykonane, im bardziej przepuszczające powietrze tym delikatniejsze dla naszego ciała. Warto pamiętać, że podczas snu nasze ciało zwalnia pracę serca, obniża się temperatura ciała, dlatego też zachowanie ciepła jest elementem niezbędnym. Wiele osób narzeka na nadmierne pocenie się podczas snu, problem ten rozwiązany zostaje dzięki bieliźnie na noc stworzonej z materiałów oddychających, dzięki czemu nadmiar potu zostaje odprowadzony ze skóry.

Kolejny niezwykle ważny punkt stanowi wygoda, ubrania, które nas uciskają, wpijają się w ciało, niestety powodują dyskomfort, nie pozwalając na prawidłowy odpoczynek.

Dodatkowo warto pamiętać, że w pomieszczeniach sypialnianych powinien panować mrok, dzięki czemu nasz mózg znacznie szybciej się regeneruje, pozbawienie ciała zewnętrznych bodźców wpływa na efektywniejszy odpoczynek całego ciała. Właściwa temperatura pomieszczenia także stanowi element istotny, dzięki czemu nie ma nam za gorąco ani za zimno.


 

Moda w bieliźnie nocnej zmienia się równie energicznie co na rynku odzieżowym, pojawiają się propozycje piękne, i takie, które nigdy nie odnajdą swoich amatorów, warto jednak jako główny punkt wyboru stawiać wygodę. Sen ma być naszym czasem, chwilą dla naszego ciała, która wykorzystana w sposób właściwy wpływa na poprawę stanu naszego zdrowia, eliminowanie problemów z koncentracją, znużeniem, obniżoną efektywnością w powierzanych nam obowiązkach.

Wykorzystywanie wiedzy, jaką posiadamy, na nasza korzyść wpływa na całe nasze życie, także na efektywny odpoczynek.

Dodatkowo regularny tryb życia, działanie zgodne z biologicznym zegarem wpływa na naszą korzyść, dzięki czemu nasze ciało jest zdrowe, silne i wypoczęte, pozwalające nam na pokonywanie kolejnych przeszkód stających na naszej drodze.

Sen jest elementem niezbędnym w naszym codziennym rozkładzie dnia, czy nasza bielizna nocna będzie krzykiem mody, czy też dostosowanym do naszych potrzeb strojem jest mniej istotne, najważniejsze, aby dobrze się w nim czuć.

enzonn : :
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz